ELEKTRİK FİYATLARI

  • ANASAYFA
  • HİZMETLERİMİZ
  • ELEKTRİK FİYATLARI

EPDK tarafından her dönemin başlangıç ayının ilk haftasında ilgili dönem elektrik fiyatları açıklanmaktadır. Tarife tablolarında Mesken, Ticarethane, Sanayi ve diğer tarife gruplarının aktif enerji fiyatları ve dağıtım sistemi bedelleri olarak ayrı ayrı gösterilerek ilan edilir.
Açıklanan fiyatlar, kullanımınıza göre faturanıza yansıyacak olan bedellerin kaynağını oluşturmaktadır.


ELEKTRİK FİYATLARI


2016 Ocak - Şubat - Mart Elektrik Tarife Dönemi 2016 / 1. Dönem Tabloyu İndir
2015 Ocak - Şubat - Mart Elektrik Tarife Dönemi 2015 / 1. Dönem Tabloyu İndir
2015 Nisan - Mayıs - Haziran Elektrik Tarife Dönemi 2015 / 2. Dönem Tabloyu İndir
2015 Temmuz - Ağustos - Eylül Elektrik Tarife Dönemi 2015 / 3. Dönem Tabloyu İndir
2015 Ekim - Kasım - Aralık Elektrik Tarife Dönemi 2015 / 4. Dönem Tabloyu İndir

Faturada Yer Alan Kalemler

Aktif Enerji Bedeli

Elektrik şebekesinde sayacınıza iletilen kullanmış olduğunuz aktif gücün, zamanla çarpımından elde edilen kilowatt saat türünde tüketilen enerjidir. Kullanmış olduğunuz aktif enerji miktarının birim elektrik fiyatıyla çarpımı aktif enerji bedelini oluşturur.


Dağıtım Bedeli

Elektrik piyasası mevzuatı gereği dağıtım sistemindeki tüm kullanıcılardan altyapı ve dağıtım hizmetleri için (tüketicilerden) tahsil edilerek bölgedeki görevli dağıtım şirketine aktarılan hizmet bedelidir.


TRT Payı

3093 sayılı kanun gereğince, aktif enerji kullanım bedelinin yüzde 2'si oranında hesaplanarak, tüm tüketicilerden tahsil edilip, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na intikal ettirilen bedeldir.


Elektrik Enerjisi Fonu

Yasal mevzuat gereği alınan, aktif enerji kullanım bedelinin yüzde 1'i oranında hesaplanarak tüketicilerden tahsil edilip Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'na intikal ettirilen bedeldir.


Belediye Tüketim Vergisi

Belediye Gelirleri Kanunu uyarınca tahsil edilmektedir. Aktif enerji kullanım bedelinin yüzde 5'i oranında hesaplanarak tahsil edilir ve görevli belediyelere aktarılmaktadır.


Reaktif Enerji

Elektrik enerjisi ile beslenen cihazlar çalışırken şebekeden çekilen fakat aşırı yüklenme veya frekans değişimleri gibi nedenlerle sisteme geri verilen enerjidir. Dağıtım sistemini bozucu etkisi vardır. Bu yüzden aktif tüketimin belli bir yüzdesini aşması durumunda tüketiciye Reaktif Ceza Bedeli olarak yansıtılır.


Ucuz elektrik abonesi olmak ve elektrik tarifeleri hakkında bilgi almak için 0312 911 1717 no'lu Ozan Power Müşteri Temsilcilerimizi arayabilir, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İndirim Hesaplayın Hemen Bize Ulaşın

2016 yılında değişen serbest tüketici limitleri ile artık çok daha fazla işletme indirimli elektrik kullanma fırsatı buluyor. Yıllık 3.600 kWh ve üstü elektrik tüketimi olan işletmeler elektrik tedarikçisini seçebilirken Ozan Power'dan aldıkları ucuz elektrik sayesinde de en önemli maliyet kalemlerinden biri olan elektrik tüketiminde tasarruf ediyorlar.

Müşteri Temsilcilerimiz sorularınızı bekliyor. Hemen Bize Ulaşın

NELER SUNUYORUZ
İLETİŞİM
  • Ayaş Yolu 23.km 201/F,
    Sincan / ANKARA
  • 0312 911 1717
  • bilgi@ozanpower.com
SİZİ Arayalım

Copyright © Ozan Power 2016