SIK SORULAN SORULAR

  • ANASAYFA
  • HİZMETLERİMİZ
  • SIK SORULAN SORULAR
Neden sizi tercih etmeliyim?

Ozan Power, uzman ve deneyimli kadroları ile müşterilerine çok çeşitli operasyonel çözümler hazırlamakta ve tüketim profillerine uygun elektrik enerjisi alım şartları sağlamaktadır. Müşteri odaklı çözümler sunabilmek için bilgi birikiminden ve uzun yıllara dayanan deneyiminden yararlanmaktadır.

Enerji Piyasası Neden Özelleşiyor?

Avrupa Birliği müktesebatına uyum sağlaması amacıyla, devletin sadece düzenleyici ve denetleyici rol üstlenmesi, Elektrik üretim ve dağıtım varlıklarının etkin ve verimli bir şekilde işletilmesi suretiyle maliyetlerinin düşürülmesi, Elektrik enerjisi arz güvenliğinin sağlanması, dağıtım kayıpları ve kaçakların OECD ülkeleri düzeyine çekilmesi, gerekli yenileme ve yatırım maliyetlerinin özel sektörce üstlenilmesi, oluşan rekabet ortamında tüm faydaların tüketiciye yansıtılması için enerji piyasası özelleşmektedir.

Türkiye’nin her bölgesiyle çalışıyor musunuz?

Evet, Türkiye’nin her bölgesinden müşterilerimiz bulunmaktadır. Bütün bölgelere indirimli elektrik imkanı sunabiliyoruz.

Elektriği sizden aldığımda kesinti durumu söz konusu olur mu?

Hayır, elektriği bizden aldığınızda kesinti durumu söz konusu değildir. Elektriğinizi aynı şekilde almaya devam edeceksiniz, biz Ozan Power olarak size indirimli elektrik kullanma imkanı sağlıyoruz.

Arıza durumunda kiminle iletişime geçmemiz gerekiyor?

Arıza, bakım, onarım ve sayaç değişimi gibi durumlar, bulunduğunuz bölgede sorumlu olan dağıtım şirketidir.

Nasıl serbest tüketici olunur?

* 2016 yılı itibarıyla EPDK tarafından belirlenen serbest tüketici limiti yıllık 3.600 kWh'dir. Yani aylık yaklaşık 125 TL ve üzeri tutarında elektrik faturası olan kullanıcılar, "Serbest Tüketici" olarak nitelendirilir. "Serbest Tüketici" grubuna giren evler oteller, siteler, plazalar, ofisler, klinikler, sağlık tesisleri, fırınlar, pastaneler, restoranlar, büfeler, mağazalar, dershaneler, akaryakıt istasyonları, dinlenme tesisleri, atölyeler, küçük, orta ve büyük ölçekli fabrikalar gibi elektrik aboneleri, kendi elektrik tedarikçilerini seçerek ucuz elektrik kullanma imkanına sahip oluyor.
* Abone, bağlı bulunduğu dağıtım şirketine ait faturası ile Ozan Power’a müracat ederek serbest tüketici aboneliği başlatabilir.

OZAN POWER‘a geçiş için nasıl başvurabilirim?

Sitemiz üzerinden BAŞVURU linkini tıklayarak (Bireysel - Kurumsal) gerekli bilgileri doldurarak, bilgi@ozanpower.com mail adresine son aya ait faturanızı ve iletişim bilgilerinizi yazarak ya da 0312 911 1717 numaralı telefonumuzdan arayarak ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Geçiş süreci nasıl işlemektedir?

Yapılan başvurunuza istinaden Ozan Power'ın size sunacağı teklifi kabul etmeniz halinde yapılan anlaşma EPİAŞ'a bildirilecektir. EPİAŞ tarafından onaylanması sonucunda Ozan Power tarafından indirimli elektrik tedariğine başlanacaktır.

Geçiş sürecinde herhangi bir ücretlendirme yapılıyor mu?

Hayır, geçiş sürecinde herhangi bir ücretlendirmeye maruz kalmanız söz konusu değildir.

Sizinle çalışmaya başladığımda herhangi bir değişiklik olacak mı?

Hayır, bizimle çalışmaya başladığınızda herhangi bir sayaç yada tesisat değişikliği olmayacaktır. İlgili dağıtım şirketi sayaçlarınızı okumaya devam edecek ve faturalama işlemleriniz bizim tarafımızdan yapılacaktır. Sayacınızla alakalı herhangi bir arıza, bakım - onarım işlemleri için ilgili bulunduğunuz bölgede ki dağıtım şirketine başvurmanız gerekmektedir.

Faturalarım nasıl düzenlenecek?

İlgili dağıtım şirketi tarafından sayacınız okunduktan sonra her ayın 5‘inde EPİAŞ sistemine bildirilerek Ozan Power tarafından fatura edilecektir.

OZAN POWER tarafından faturalarım nasıl gönderilecek?

Ozan Power tarafından faturanız düzenledikten sonra istediğiniz adrese kargo ile gönderilecektir.

Fatura ödemelerimi nereye ve nasıl yapmalıyım?

Ödeme yapabileceğiniz anlaşmalı bankalarımıza, faturalarımız üzerinden ya da Ödeme Kanalları menümüzden ulaşabilirsiniz.

Aradığınız bilgiye ulaşamadınız mı?

NELER SUNUYORUZ
İLETİŞİM
  • Ayaş Yolu 23.km 201/F,
    Sincan / ANKARA
  • 0312 911 1717
  • bilgi@ozanpower.com
SİZİ Arayalım

Copyright © Ozan Power 2016