SERBEST TÜKETİCİ

  • ANASAYFA
  • HİZMETLERİMİZ
  • SERBEST TÜKETİCİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen serbest tüketici limiti üzerinde elektrik tüketiminde bulunan herkes serbest tüketicidir.

2016 yılı itibarıyla EPDK tarafından belirlenen serbest tüketici limiti yıllık 3.600 kWh'dir. Yani aylık yaklaşık 125 TL ve üzeri tutarında elektrik faturası olan kullanıcılar, "Serbest Tüketici" olarak nitelendirilir. "Serbest Tüketici" grubuna giren evler oteller, siteler, plazalar, ofisler, klinikler, sağlık tesisleri, fırınlar, pastaneler, restoranlar, büfeler, mağazalar, dershaneler, akaryakıt istasyonları, dinlenme tesisleri, atölyeler, küçük, orta ve büyük ölçekli fabrikalar gibi elektrik aboneleri, kendi elektrik tedarikçilerini seçerek ucuz elektrik kullanma imkanına sahip oluyor.

Ucuz elektrik abonesi olmak ve elektrik tarifeleri hakkında bilgi almak için 0312 911 1717 no'lu Ozan Power Müşteri Temsilcilerimizi arayabilir, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İndirim Hesaplayın Hemen Bize Ulaşın

Toplam elektrik tüketiminize göre elektrik abonesi olduğunuz tedarikçinizden gelen faturayı analiz ederek indirimli elektrik alırsanız ne kadar tasarruf edeceğinizi öğrenebilirsiniz. İndirimli elektrik hesaplama tablosu ile hem aylık fatura bedeli üzerinden hem de aylık elektrik kullanım miktarı üzerinden faturalarınızı analiz edebilir, yaklaşık indirim miktarını görebilirsiniz. Dilerseniz, Ozan Power uzman kadrosu faturalarınızı titizlikle inceler, tükettiğiniz ya da tüketeceğiniz toplam elektrik miktarını tespit ederek ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun paketi sizlere önerir.

Türkiye elektrik piyasasında serbest tüketici kavramı 2002 yılında hayatımıza girmiştir. 2002 yılında 9 milyon kWh olan serbest tüketici limiti 2016 yılında 3.600 kWh olarak belirlenmiştir. Serbest tüketici limitinin birkaç yıl içerisinde sıfırlanması gündemdedir. Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğine göre serbest tüketici limiti her yılın 01 Ocak tarihine kadar EPDK tarafından belirlenerek Ocak ayı sonuna kadar Resmi Gazetede yayımlanır ve Kurum sitesinde duyurulur.

Müşteri Temsilcilerimiz sorularınızı bekliyor. Hemen Bize Ulaşın

NELER SUNUYORUZ
İLETİŞİM
  • Ayaş Yolu 23.km 201/F,
    Sincan / ANKARA
  • 0312 911 1717
  • bilgi@ozanpower.com
SİZİ Arayalım

Copyright © Ozan Power 2016